+38 067 155 155 9

+38 095 484 260 9

Що таке Акне

Що таке Акне

Того разу ми розповідали "Що таке ретиноїди. Частина 4" Сьогодні розглянемо яка буває концентрація ретиноїдів.

Перше, що потрібно знати кожному: єдина причина акне - це підвищений виробіток гормонів групи андрогенів. Прищі не виникають від жирної їжі. Прищі не з'являються від бруду. Чи не з'являються від декоративної косметики. Стрес не впливає на прищі безпосередньо, він впливає на гормони.

Друге: Акне можна контролювати, можна звести прищі до такого мінімуму, що вони з'являтимуться кілька разів на рік. Але якщо у вас є схильність до акне, то вона буде з вами доти, доки у вашому гормональному фоні щось зміниться.

Якщо схильність до акне визначається гормонами, то безпосередня причина появи прищів – це бактерії propionibacterium acnes. Ці бактерії природним чином присутні в порах, але річ у тому, що в присутності кисню вони не розмножуються.

Якщо шкіра жирна, і при цьому вона погано відлущується, то пори закупорюються сумішшю себума і відмерлих клітин, і кисень перестає в неї потрапляти. І ось тут бактерії починають активно розмножуватися та провокують запалення.

Отже, щоб впоратися з прищами, потрібно вирішити три проблеми:

- Закупорені пори

- Бактерії

- Запалення.

Може здатися, що вирішення кожної з цих проблем є окремим складним процесом, але це не так. Багато коштів вирішують відразу кілька, але важливо розуміти навіщо ви використовуєте ті чи інші інгредієнти. Зрозуміло, що цей текст не відноситься до серйозних стадій акне. Якщо ваша проблема виходь за межі п'яти-шести прищів, то я раджу прочитати цей текст і йти з цим знанням до лікаря.

Проблему закупорених пір добре вирішують ретинол, саліцилова та азелаїнова кислоти. Загалом будь-які кислоти відлущують шкіру і запобігають закупорюванню пір. Але саліцилова розчиняє ще й жир, тому для схильної до жирності шкіри вона ефективніша.

З бактеріями найкраще справляється бензоїлу пероксид (бензак/базирон), він допомагає зменшити жирність шкіри. Ще допомагають антибіотики, але досить швидко виробляється переносимість у бактерій.

Запалення знімається саліциловою або азелаїновою кислотами та бензоїлу пероксидом.

Використання комплексу засобів, що містять інгредієнти, які вирішуватимуть ці проблеми - прямий шлях до лікування акне. Іноді буває достатньо чогось одного.

Продовження у 2-й частині