+38 067 155 155 9

+38 095 484 260 9

Що таке ретиноїди. Частина 4

Що таке ретиноїди. Частина 4

Того разу ми розповідали "Що таке ретиноїди. Частина 3" Сьогодні розглянемо яка буває концентрація ретиноїдів.

Котцентрація

Звичайно, коштів із ретиноїдами у світі набагато більше, ніж я можу написати. Я тут пишу про ті, які відносно легко купити і які, швидше за все, можна знайти відгуки. Якщо ви знаєте про якийсь крем, про який я не написала, і вам цікаво наскільки він сильний і що міститься в ньому, то спробуйте зрозуміти це самі.

Найм'якіші

Це засоби, які містять похідні ретиноїдів, бакучиол або низькі концентрації ретинолу. Найчастіше такі бувають у формі олій, тому що олії взагалі дуже погано проникають у глибокі шари шкіри і тому гальмують доставку ретиноїдів. На них зазвичай написано щось на кшталт "ретиналь", "ретинальт", "ретиноїд", "біо-ретиноїд" - слова, які нагадують "ретинол". Варіацій нескінченна кількість.

Це кошти, з яких варто почати, якщо ви боїтеся ретиноїдів та якщо якихось особливих проблем у вас немає, але дуже цікаво. Роздратування вони не дадуть, через кілька тижнів буде легкий, але все ще помітний ефект у вигляді розгладжування та сяйва, швидше за все, допоможуть з чорними точками. Ними можна скористатися днем.

Середні

Це засоби, які дають помітний ефект за кілька тижнів використання та дають не сильне роздратування. Найчастіше вони містять ретинол у поєднанні з похідними. З цих коштів варто почати, якщо ви серйозно налаштовані на результат.

Я б сказала, що вибираю кошти саме з цієї категорії, тому що тут є той найкращий мені баланс між ефективністю і м'якістю. Мені не потрібен сильний ефект (ретиноїдами я користуюсь через легку схильність до акне), а моя шкіра досить легко дратується. А відсутність подразнень мені важливіша, ніж відсутність прищів.

Про кожен конкретний краще перед покупкою почитати відгуки, тому кошти бувають різного ступеня агресивності навіть усередині цієї категорії.

Сильні

Найчастіше такі можна знайти у космецевтичних компаній. Тут зазвичай ретинол та ретинальдегід у досить високих концентраціях (від 0.5%). Починати з них не варто, їх краще вибирати, коли ваша шкіра звикла до засобів з попередньої категорії. Це найкраще для тих, у кого вже очевидні ознаки старіння.

Діфферін - найдоступніший в Україні варіант, найкраще підходить для акне, але і як антиейдж теж нічого. Коштує своїх грошей.

Найсильніші

Це засоби, які дають найсильніший ефект, але при цьому найсильніше дратують. Вони містять третиноїн, адапален, тазаротен. Це для тих, хто вже має виражені ознаки старіння. Я не фанат таких коштів. Шкіра звикає до них дуже довго. В цілому, краще користуватися просто сильними або середніми, але регулярно і постійно, ніж страждати від жахливих подразнень третиноїну. Але це моя суб'єктивна думка, вона може відрізнятись від вашої. Крім того, є ситуації до року потрібна "важка артилерія".

Obagi, Retin-A, Avita, Renova, Retirides. Третіноін. Усі приблизно однакові, інтенсивність залежить від концентрації.