+38 067 155 155 9

+38 095 484 260 9

Що таке ретиноїди. Частина 2

Що таке ретиноїди. Частина 2

Минулого разу ми почали розглядати питання "Що таке ретиноїди"?

Сьогодні ми продовжемо і відповемо на питання; Що ретиноїди ще можуть робити?

Провокують оновлення шкіри, а це означає, що вони можуть допомагати при тих станах, які потребують швидшого оновлення. Наприклад, при пігментації будь-якого типу, розтяжках та неглибоких шрамах. Як саме справлятися із цим я писала тут.

Кому ними користуватися треба, а кому – ні.

Чи всім потрібно користуватися ретинолом?

Звичайно, ні. Будь-якою активною косметикою потрібно користуватися лише якщо у вас є проблема, яку ця косметика вирішує. Ретиноїди працюють на омолодження та проти акне. Якщо ви молодше 30-35 років і у вас немає акне, то ретиноїди вам не потрібні.

З якого віку можна скористатися ретиноїдами?

Я не прихильник косметики віком, тому що він не завжди відображає стан шкіри. Для акне ретиноїди можна використовувати у будь-якому віці (бажано поговорити з лікарем, якщо є можливість). Для антиейджу середній вік, коли варто розпочати – 30-35 років. Взагалі, краще починати коли на обличчі з'являються ознаки старіння (сухі зморшки навколо очей не в рахунок).

У мене молода шкіра без особливих проблем, чи мені потрібно користуватися ретиноїдами?

Ні.

Чи постарію я раніше часу, якщо почну користуватися ретиноїдами раніше умовних 30?

Ні. Але є дані, що ресурс шкіри обмежений. І якщо ви почнете змушувати її оновлюватися швидше рано, тобто ймовірність, що в зрілішому віці ретиноїди вже не працюватимуть так добре. Це не означає, що ви постарієте. Це означає, що всьому свій час.

Чи пізно починати користуватися ретиноїдами після 40 років?

Ні.

Як вибрати засіб з ретиноїдами

Чим вище концентрація і що сильніший ретиноїд, краще, так?

Ні. Концентрація і форма дійсно важливі, але висока концентрація не однокласний результат. Я тут постійно повторюю, що чим вища концентрація і чим активніший ретиноїд, тим він ефективніший, але тим сильніший він дратує шкіру. А подразнення шкіри – це погано. До того ж, є дані, що набагато ефективніше використовувати більш щадні форми ретиноїдів, але регулярно (щодня, через день або раз на два дні), ніж сильні раз на тиждень і після використання тиждень чекати, коли шкіра заживе. Шкіра має обмежений ресурс відновлення, і краще їй із самого початку не шкодити.

Який ретиноїд краще для акне, а який для омолодження?

Всі ретиноїди допомагають і при акне, і для антиейджу. Але саме адапален на акне працює краще, ніж на омолодження. Але все ще омолоджує. Загалом, вибирати можна будь-хто.

Як зрозуміти яка концентрація ретиноїду у засобі?

Зазвичай це написано або на упаковці або на сайті. Якщо не написано ніде, це означає, що вона є досить низькою, до 0.3%.

На що ще слід звертати увагу при виборі кошти?

Дуже велику роль у тому, наскільки засіб є ефективним і агресивним, вирішує загальна формула засобу. Дві сироватки з однаковим вмістом одного і того ж ретиноїду діятимуть по-різному, залежно від того, які інгредієнти містяться в засобі. Сироватка зі спиртом діятиме ефективніше та сильніше дратуватиме. Сироватка, в яку додали олії та цераміди - слабша і м'якша. Тому тут я раджу уважно читати опис та дивитися склад. Якщо список інгредієнтів короткий, а ретинол не в кінці списку, засіб, швидше за все, сильний і дратуватиме. Якщо список інгредієнтів довгий, ретинол ближче до середини, а у формулі є олії, силікони, гліцерин і так далі, швидше за все, засіб м'який.

В цілому, за складом можна прикинути як діятиме на шкірі, але реальність може не збігтися з очікуванням.

Чи важливо у якій упаковці продається засіб з ретинолом.

Так, важливо. Ретиноїди - досить примхливі та нестабільні інгредієнти, що швидко розпадаються на світлі та у воді. Тому потрібно, щоб упаковка була або непрозорою, або в темному склі. Бажано, щоб вона мала обмежений доступ повітря. Загалом, баночка з піпеткою – норм, але дозатор кращий.

Чому сироватки з ретиноїдами такі дорогі?

Тому що це інгредієнт, який сам собою коштує дорого, і засіб з ним формулювати складно. Ретиноїди чутливі до світла, їм потрібна спеціальна упаковка. Недорогі ретиноїди існують, але всі вони дратуватимуть шкіру. Більш дорогі будуть такими ж ефективними, але з меншою кількістю подразнень.

Як користуватися, щоб не страждати

Як почати користуватися ретиноїдами?

Починати краще зі слабких або середніх (там внизу я пояснюю що це), і з низьких концентрацій. Якщо результат влаштовує все супер, продовжуйте ним користуватися і далі. Якщо хочеться ще, беріть сильніший засіб. Наносити потрібно тонким шаром.

Як часто користуватись ретиноїдами?

Все залежить від конкретного засобу. Але хороша стратегія – спочатку використовувати раз на три-чотири дні, дивитися на реакцію шкіри. Є все ок, користуватися раз на два дні. І так доти, доки не підберете оптимальну для себе. Універсальної відповіді, як часто користуватися, немає. Я користуюся приблизно раз на два дні.

Продовження у 3-й частині