+38 067 155 155 9

+38 095 484 260 9

Що таке ретиноїди. Частина 3

Що таке ретиноїди. Частина 3

Минулого разу ми почали розглядати питання "Що таке ретиноїди. Частина 2"

У який момент догляду користуватись?

Ретиноїди традиційно рекомендують використовувати увечері. Але це не сувора рекомендація, деякі цілком можна і вдень. Після вмивання на чисту шкіру. Суху чи вологу – неважливо. Після вбирання можна наносити крем або що ви наносите там. Я – зволожуючий крем. Що саме наносити – неважливо.

Чи можна поєднувати ретинол та кислоти / ретинол та вітамін С?

Можна, але залежить від конкретних коштів. Якщо ви користуєтеся м'якими ретиноїдами, які не дають подразнень, то поєднуйте їх із чим хочете. Якщо користуєтеся сильним засобом, від якого шкіра червоніє та лущиться, то використовувати ще й кислоти з вітаміном С не треба, тому що у вас відвалиться обличчя. Інгредієнтів, із якими їх не можна поєднувати, немає. Все впирається тільки в те, як це поєднання дратуватиме або не дратуватиме шкіру. Я не стала б використовувати ретинол і кислоти / вітамін С одночасно, тобто в один прийом, тому що так підвищується ризик подразнення. Краще розносити їх у різні дні, або користуватися одним ранком, іншим - увечері. Знову ж таки, все залежить від конкретних засобів і вашої шкіри.

Які бувають проблеми при використанні ретиноїдів?

Підвищення чутливості, подразнення, сухість.

Яка реакція на ретиноїди нормальна?

Почервоніння, лущення, підвищення чутливості. При акне – загострення на початку використання. Все це має пройти через кілька місяців, якщо не минуло, потрібно змінити засіб.

Як зменшити роздратування чи взагалі його уникнути?

Найкраще починати зі слабких засобів (унизу дуже багато прикладів) і поступово переходити до сильніших. Якщо ви відразу взяли занадто сильний для вас засіб, має сенс спочатку змішувати його зі звичайним кремом до тих пір, поки роздратування не пройде.

Крім цього, використовувати дуже м'яке вмивання, добре зволожувати та користуватися кремами, що відновлюють захисний бар'єр шкіри та заспокійливими. На таких шукайте напис cica-, barrier repair, ceramide, soothing, anti-irritation. Добре, якщо в них будуть пантенол, алантоїн, цераміди, холестерол, ніацинамід. Що робити із роздратованою шкірою я писала тут.

Які ретиноїди мають протипоказання?

Загалом, жодних. При атопічному дерматиті і дуже чутливій шкірі вони, швидше за все, не підійдуть, але деякі варіанти спробувати можна. Розацеа та купероз загалом - не протипоказання, а іноді ретиноїди навіть використовують при куперозі та розацеа, і вони показують непогані результати. У мене легка форма розацеа та купероз. При добре підібраному засобі я не маю ніяких поганих реакцій.

Нюанси використання

Чи потрібно робити перерви під час використання ретиноїдів?

Ні. Ретиноїди працюють поки ви ними користуєтеся. Інша річ, коли ви користуєтеся ними для пігментації. Пігментація пройшла – можна перестати користуватися.

Чи можна користуватися ретиноїдами влітку?

Можна, можливо. Якщо постійно та ретельно захищатися від сонця.

Чому при застосуванні ретиноїдів слід захищатися від сонця?

Ну взагалі захищатися від сонця потрібно у будь-якому разі, навіть якщо ви не користуєтеся ні ретинолом, ні кислотами. Прийміть це як даність. Але з ретиноїдами це важливіше, тому що вони підвищують фоточутливість шкіри. Тобто роблять її більш уразливою до пошкоджень від ультрафіолету. Це означає, що всі ваші антиейдж зусилля пройдуть даремно, тому що замість гладкої рівної шкіри вийде пігментація.

Чи потрібно захищатися від сонця, якщо користуватися ретинолом лише на ніч?

Так. Ретинол взаємодіє не з сонцем, а з шкірою. Ретинол зранку змили, а фоточутливість залишилася. З кислотами те саме.

Чи можна скористатися ретиноїдами точково на прищі?

Не варто. Ретиноїди найкраще працюють, коли їх наносять на все обличчя. Краще саліцилову кислоту або бензоїлпероксид, тому що точкові засоби повинні знімати запалення і вбивати бактерії, а ретиноїди цього не роблять. Про те, що робити з точковими прищами я писала тут.

Чи можна використовувати поверхневі ретиноїди під час вагітності?

Ця заборона стосується системних ретиноїдів, а не косметики. Не варто використовувати креми з третиноїном, тому що є підозри (що доки не підтвердилися), що вони можуть шкодити. Слабкі форми ретиноїдів та ретинол у низькій концентрації можна.

Чи можна використовувати ретиноїди навколо очей?

Продовження у 4-й частині

Можна, але треба стежити за реакцією. Не варто наносити близько до вії. Якщо ваш засіб дратує шкіру, то для використання навколо очей є сенс змішати його із звичайним кремом. Якщо і це не підходить, варто спробувати спеціальний крем для очей з ретиноїдами. Внизу я вказала, де їх можна знайти.

Чи буває алергія на ретиноїди?

Буває.

Чи буває звикання до ретиноїдів?

Ні.